Vojenská nemocnice Olomouc

Ve VN na ortopedickém oddělení pracuji od dubna 2014 na částečný úvazek, prozatím každou středu, čtvrtek a pátek. V těchto dnech na operačním sále provádím nejčastěji implantace totálních endoprotéz kyčelních a kolenních kloubů, rekonstrukční artroskopie ramenních a kolenních kloubů, dále provádím korekční osteotomie a operační zákroky v oblasti přednoží a nohy.

Po těchto náročnějších operacích je nezbytná hospitalizace na oddělení. Méně náročné zákroky hospitalizaci nevyžadují, proto je ve VN běžně neprovádím, výkon lze provézt ambulantně - viz. Operace Medihope Prostějov.

Všeobecné informace

VN v Olomouci je nejstarší vojenskou nemocnicí na území bývalé Československé republiky. Byla založena v roce 1748, do prostor Klášterního Hradiska byla přesunuta roku 1802.

Je příspěvkovou organizací Ministerstva obrany ČR s nadregionální působností. Nemocnice je určena nejen pro vojáky, ale i pro celou veřejnost, poskytuje služby pacientům všech zdravotních pojišťoven.

Převážná část nemocnice je umístěna v historických objektech Klášterního Hradiska, menší a nově zrekonstruovaná část (Chirurgie, Ortopedie a ARO) je v Pasteurově ulici. Nově vybudované zdravotní provozy (OCHRIP, Detox, LDN) v prostorách „Hospodářského dvora“.

Chirurgické oddělení, informace, operační sály

Primář plk.MUDr. Miroslav Najdekr

Oddělení je rozděleno na:

oddělení A - všeobecná chirurgie (léčba onemocnění zažívacího ústrojí, prsu, štítné žlázy, cévního systému)

oddělení B - ortopedie a traumatologie, tel.: 973 407 237. Na oddělení disponujeme 24 lůžky, dvou- nebo třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a televizorem.

Na oddělení jsou hospitalizováni pacienti po různých ortopedických a traumatologických operacích, nejčastěji po implantaci kloubních náhrad – totálních endoprotéz velkých i malých kloubů, dále po složitějších artroskopických operacích a po korekčních osteotomiích dolních končetin a také pacienti po operaci v oblasti nohy vč. operací haluxů a plochonoží.

Operační sály

Operační trakt je nově zrekonstruován, je vybaven nejnovějšími přístroji potřebnými k technicky náročným operacím. Obsahuje tři operační sály (aseptický, mezoseptický a septický sál) pro celé spektrum operačních výkonů. Ortopedické operace jsou prováděny striktně na aseptickém sále, jsou prováděny jak v celkové, tak ve spinální či lokální anestézii. Součástí operačního traktu je tzv. dospávací pokoj, na kterém jsou pacienti monitorováni bezprostředně po operaci, poté jsou umístěni buď na JIP nebo standartní oddělení podle stavu pacienta a rozsahu výkonu.

Aktuálně

Operační termíny pro prosté a rekonstrukční artroskopie v Medihope Prostějov:

11.5., 22.5., 15.6., 19.6., 17.7., 21.8., 24.8., 14.9., 18.9., 12.10., 16.10., 9.11., 20.11., 8.12., 11.12.2024

Z oboru

Kloubní výživa
Synoviální tekutina fyziologicky obsahuje kyselinu hyaluronovou, která zajišťuje viskoelasticitu... DETAIL

Artroskopie (ASK)
Artroskopie je operační metoda, při níž se z malého řezu zavede do kloubu optická sonda DETAIL

Endoprotetika
Jedná se výměnu arthrózou postiženého kloubu kloubem umělým. Nejčastěji totální... DETAIL

Ultrazvuk
Sonografické (ultrazvukové) vyšetření je velmi přínosnou součástí ortopedického vyšetření DETAIL

Odkazy