Ortézy a léčebné doplňky

V rámci ortopedické ambulance nabízíme:

Ortézy

Více informací o ortéze, o úhradě Vaší pojišťovny a doplatku se dozvíte přímo v ordinaci, možnost vyzkoušení správné velikosti.

Kolenní ortéza PUSH MED

Zajišťuje kolennímu kloubu výraznou podporu v medio-laterálním směru. Stranová stabilita je zajištěna dvěma svazky plochých lamel ohebných pouze v jednom směru. Lamely jsou pod a nad kolenem pevně zakotveny v návleku bandáže tak, aby nedošlo k rotaci lamely.

Tento typ medio-laterální opory skvěle podpoří stranovou stabilitu kolene a zároveň věrně kopíruje pohyb kolenního kloubu v průběhu flexe/extenze aniž by výrazněji omezil volnost pohybu. Díky dobrému anatomickému tvarování a díky použití silikonu na vnitřní straně zůstává bandáž na svém místě a nesklouzává ani při chůzi a nebo při prudších pohybech.

Bandáž je díky použitému materiálu Sympress™ velmi příjemná na nošení. Tento materiál odvádí pot z povrchu pokožky do dalších vrstev bandáže a nebo oblečení a tak je zajištěn velmi dobrý tepelný komfort pro většinu povětrnostních a klimatických podmínek. Bandáž je objemově velmi malá a nosí-li se pod oblečení, není prakticky znatelná.

Indikace:
  • Artróza s hydropsem
  • Revmatoidní artritida se synovitidou
  • Funkční nestabilita po poraněních postranních vazů
  • Doléčení po operacích kolene
  • Velikostní škála (5 velikostí) je pro oba typy kolenních bandáží stejná

Kolenní ortéza DONJOY

Vyrobena z prodyšného materiálu Drytex® s kovovou dlahou pro střední nestabilitu kolena, je černé barvy, bočné kovové výztuhy kvalitně překryté, je vhodná i pro kontaktní sporty, je vhodná i k doléčení po plastice předního zkříženého vazu.

Indikace:
  • boční nestabilita kolena
  • celkové zpevnění kolenního kloubu

Aktuálně

Operační termíny pro artroskopie v Medihope Prostějov: 8.února, 9.února, 8.března, 28.března, 10.dubna, 16.května, 20.června 2020. Termín operací v lokální anestézii a analgosedaci bude upřesněn.

Z oboru

Ultrazvuk
Sonografické (ultrazvukové) vyšetření je velmi přínosnou součástí ortopedického vyšetření DETAIL

Artroskopie (ASK)
Artroskopie je operační metoda, při níž se z malého řezu zavede do kloubu optická sonda DETAIL

Endoprotetika
Jedná se výměnu arthrózou postiženého kloubu kloubem umělým. Nejčastěji totální... DETAIL

Odkazy